SÖZLEŞMELİ İSTİHDAM TÜRÜNDEN VAZGEÇİLMELİ
24 Ocak 2020, Cuma

Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen İl Divanı Toplantısına katılan Sağlık-Sen Genel Başkanımız Semih Durmuş, Kamuda her kurumun farklı bir sözleşmelilik modeli benimsediğine dikkat çekerek, “Bugün birden fazla sözleşmeli modeli bulunuyor. Devletin çalışma esası kadrolu istihdam olmalıdır” diye konuştu.

Genel Başkanımız Semih Durmuş İl Divanı Toplantısında teşkilat mensuplarının sorularını cevapladı.Genel Başkanımız,sözleşmeli istihdam sorununa vurgu yaparak, “Biz 4/B’li ve sözleşmeli istihdam türüne karşıyız. Kamuda aynı işi yapan insanlar arasında sosyal ve ekonomik olarak birçok farklılık söz konusu. Bunun sürdürülebilir ve kabul edilebilir olmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. İnsanları mağdur eden, eşi ve işi arasında bırakan istihdam türü asla kabul edilemez. Kamuda istihdam modeli olarak kadrolu istihdam türünün esas olması gerektiğini düşünüyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Birçok Sorunu Gündeme Getirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Memur-Sen heyetinin yaptığı toplantıya değinen Durmuş, sorunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiklerini dile getirdi. Sözleşmeli istihdamdan 3600 Ek göstergeye kadar birçok sorunun gündeme getirildiğini belirten Durmuş, “Hem konfederasyon hem de sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak taleplerimizi sunduk. Birçok sorun masaya geldi. Bizde sahanın sorunlarını, sahanın sorunlardan nasıl mağdur olduğunu Cumhurbaşkanımıza ilettik. Sorunlar tarihin tozlu sayfalarına karışıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo